Vybíráme žaluzie

Vybíráme žaluzie

V dnešní době je již na výběr daleko více možností než jen klasické žaluzie ovládané řetízkem.

Pokud však klasické žaluzie opravdu hledáte, máte na výběr z více variant. První z nich jsou vnitřní horizontální žaluzie. Používají se nejčastěji do plastových oken v bílé barvě.

Horizontální žaluzie mohou být i v mnoha dekorech sladěné ke dřevěným oknům. Na výběr je i luxusní provedení dřevěných žaluzií. Ty vypadají skvěle na každém okně. Horizontální žaluzie slouží především k zastínění proti sluníčku a proti pohledům zvědavých sousedů. Nevytvoříte jimi však absolutní tmu.

 

Vertikální žaluzie:

Další možností vnitřního zastínění jsou vertikální žaluzie. Obvyklým mýtem je, že jsou určeny pouze do kanceláře. Ano, je to nejběžnější použití vertikálních žaluzií, a platilo v době, kdy bylo na výběr pouze ze 6 barev. Dnes si však můžete vybrat z více jak 110 typů, barev a nejrůznějších provedení vertikálních žaluzií. Ty se tak skvěle hodí i do obývacích místností v domě či bytě.

 

Venkovní žaluzie:

Pokud Vás zajímá daleko větší zatemnění a chcete si v místnosti uchovat příjemnou teplotu i v letních měsících, bude lepší, když zvolíte venkovní žaluzie. Venkovní žaluzie jsou moderní, ale i velmi funkční prvek pro Váš dům. Teplota v místnosti se díky venkovním žaluziím přes léto může snížit klidně i o 10 °C.

 

Ostatní možnosti:

Látkové rolety – nahrazují funkci žaluzií, vhodné do veškerých interiérů.

Duorolety – moderní podoba látkových rolet, jsou variabilnější a jedním zatáhnutím můžete regulovat sluneční svit.

Japonské stěny – skvěle vypadají, hodí se na zastínění velkých prostor s okny až k zemi.

Plissé – nejmodernější stínění pro plastová okna, velmi variabilní.

Venkovní rolety – vytvoří absolutní zatemnění a mají perfektní izolační vlastnosti.

Markýzy – slouží k zastínění teras a venkovního prostoru.