Jak odstranit námrazu z auta

Jak odstranit námrazu z auta

Večer necháte stát auto před domem či na parkovišti a ráno najdeme okna pokrytá námrazou. Jak si s ní poradit?

Pokud si chcete ušetřit dřívější ranní vstávání, vsaďte na prevenci. Jako ideální se jeví, pokud alespoň na čelní sklo svého vozu dáte fólii proti námraze, kterou zachytíte dveřmi a stěrači. Na trhu je jich spousta a odvedou vám kvalitní službu. Použít můžete i karton nebo deku.

Pokud nemáte garáž a nepořídili jste si ani žádný ochranný prostředek na vaše vozidlo, nezbude vám nic jiného, než vytáhnout pořádnou škrabku. Použít můžete třeba tu se zatepleným nepromokavým rukávem. Nezmrznou vám prsty a ani si nezašpiníte ruce.

Mnohým motoristům se osvědčila mosazná škrabka, která uspěla i v testech autoklubů. V plastovém držadle je umístěný tenký proužek mosazi. Jen je potřeba dát pozor, aby na ní častým používáním nevznikly zuby, které poškodí těsnění skel nebo lak karoserie.

Někteří automobilisté polévají zamrzlé okno horkou vodou. Mnozí na tento způsob boje s námrazou nedají dopustit. Přitom skýtá velká rizika. Především hrozí, že sklo teplotní výkyv nevydrží a praskne. Stává se tak hlavně v místech, která jsou třeba poškozena od kamínku. Někdy navíc voda na skle zamrzne a vytvoří ještě silnější vrstvu ledu.

Pokud nepomůže škrabka, je třeba hledat pomoc u chemie. Různé speciální spreje koupíte v prodejnách potřeb pro auta i na benzinách. Díky spreji led povolí a dá se lehce odstranit.