Kamera do auta

Kamera do auta

Policie potvrzuje, že v případě potíží mohou kamery do auta pomoci.

Zjednodušení při řešení přestupků, nehod, ale i záznam třeba z projížďky pěknou krajinou. Kamery do auta slibují spoustu výhod. Většina kamer funguje tak, že zaznamenává obraz do souborů. Jakmile se kapacita naplní, zařízení začne odmazávat nejstarší záznamy.

S kamerou jako důkazem to však může být za určitých okolností problematické. Obecně je možné použít jako důkaz vše, co nebylo získáno v rozporu se zákonem.  Tyto záznamy tedy možné použít je, nicméně ohledně připuštění a provedení takového důkazu v řízení před soudem rozhoduje vždy příslušný soudce nebo soudkyně, kteří mají věc na starost. Pozor je také třeba dát při cestách do zahraničí. Striktně zakázána jsou záznamová zařízení v Portugalsku a Rakousku.

 

Parametry kamery:

Na trhu najdete celou řadu produktů různých značek. Cenové rozpětí se pohybuje zhruba mezi jedním a dvaceti tisíci korunami. V čem se liší? Stejně jako u fotoaparátů nebo klasických kamer je to především kvalita záznamu. Důležité jsou ale i další funkce jako třeba záznam souřadnic GPS, senzor pohybu a podobně. Novinkou je třeba automatické spuštění v případě, kdy by vám někdo naboural do zaparkovaného vozu. Zaujala nás také možnost upozornění na radary na cestě. Jako střední cestu bych doporučil kameru TrueCam A7S.