Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo

Do popředí se v posledních letech dostávají tepelná čerpadla. Až 80 % energie si berou ze vzduchu. Tím se stávají nejenom cenově nejvýhodnější variantou, ale zároveň nejekologičtějším způsobem vytápění a ohřevu vody.

Čerpadla nepotřebují ke svému provozu příliš mnoho místa. Zaberou stejnou plochu jako např. plynový kotel. Jsou tichá, bez emisí a naprosto nenáročná na údržbu. Fungují dokonce i v minusových teplotách, a to až do 25 stupňů pod bodem mrazu.

S počáteční investicí vám pomůže stát, respektive projekt Nová zelená úsporám. Program úspěšně běží již od roku 2014, kdy lidé získali možnost dosáhnout na finanční dotaci. Peněžní příspěvek na tepelné čerpadlo tvoří až 75 % pořizovací ceny. Vyměňte svůj starý kotel za čerpadlo, snižte energetickou náročnost svého bydlení a dosáhněte na finanční příspěvek. Maximální částka dotací činí až 100 000 Kč se současným zateplením domu. Pokud stavíte, rekonstruujete nebo jste se zkrátka rozhodli efektivněji hospodařit s rodinným rozpočtem, začněte vytápět pomocí tepelného čerpadla.

O typech tepelných čerpadel si povíme v dalším článku.