Jak vyčistit klávesnici

Jak vyčistit klávesnici

Způsobů a návodů, jak vyčistit klávesnici, existuje několik. Všechny se shodují v prvním bodě. Před každým čištěním je nutné klávesnici odpojit od počítače.

Zcela nejjednodušší a nejrychlejší je koupě nové klávesnice. To už bychom se ale nebavili o čištění. Proč navíc vyhazovat něco, co stále funguje a na co jste si zvykli? Rychlou variantou čištění je vyfoukání klávesnice pomocí plechovky stlačeného vzduchu. Odpojenou klávesnici otočte vzhůru nohama a stlačeným vzduchem jednoduše vyfoukejte prostory mezi klávesami. Chcete-li očistit jednotlivé klávesy, můžete je otřít hadříkem nebo ubrouskem s kapkou jaru. Plechovka stlačeného vzduchu je celkově šikovný společník. S její pomocí odstraníte například i prach z chladicích zařízení v počítači apod.


další možnost:

Následující návod je nejefektivnější a každou klávesnici promění k nepoznání. Jedná se o plastickou operaci klávesnic, která má lepší výsledky než botulotoxinové injekce u lidí. Několik let používaná klávesnice rázem vypadá jako nová.

- opatrně vydloubněte klávesy z klávesnice
- odhalenou plochu vysajte nebo otřete
- klávesy umyjte v teplé jarové vodě
- po zaschnutí znovu zkompletujte klávesnici

Důležité je, aby všechny součástky klávesnice skutečně oschly. I klávesnice v sobě má elektronické součástky a víme, jak se voda a elektronika (ne)mají rády.