Čištění pračky

Čištění pračky

Kombinace vlhkosti, vlasů a dalších zbytků součástky zanáší, a vytváří půdu pro množení nebezpečných bakterií a plísní. Proto čím častěji perete, tím více musíte řešit i údržbu pračky.

Odpadní filtr:

Čištění filtru se má provádět alespoň 2× ročně. Pokud perete každý den, přizpůsobte tomu frekvenci, a filtr propláchněte zhruba každé 2 měsíce. Jak vytáhnout filtr se dočtete v manuálu, který jste obdrželi společně se spotřebičem od výrobce.

 

Gumové těsnění okolo bubnu:

Těsnění kolem dvířek pračky se snadno zanáší vlasy, špínou a často i většími „poklady“ – například zapomenutými papírovými kapesníčky. Dvířka nechávejte po každém praní otevřená, dokud neuschnou. Vyženete tak vlhkost a s ní i plísně.

 

Dávkovač prášku:

Dávkovač bývá plný zbytků starého pracího prášku a aviváže. Může se na něm usazovat vodní kámen a plíseň, způsobující nepříjemný zápach v pračce. Abyste zabránili opětovnému tvoření vodního kamene či plísně, nechte po každém praní zásuvku s dávkovačem otevřenou, aby mohla dobře vyschnout.

Pozor na babské rady. Například jak čistit pračku octem a sodou nebo dalšími domácími pomocníky. Pozor, čištění pračky kyselinou citrónovou nebo octem může nenávratně poškodit buben, filtr i gumové těsnění. Proto raději investujte do speciálního čističe, který spolehlivě vyřeší otázku, jak vyčistit buben pračky. Postará i o odstranění zápachu z pračky.